dodano: 25-11-2019


Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu z Warszawy zapraszają na:

„Spotkanie z wolontariatem” w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

5 grudnia zapraszamy na spotkania z ciekawymi osobami, które opowiedzą o wolontariacie i aktywności społecznej, o tym czy wolontariat może być pomysłem na „gap year”, o tym jak wolontariusze angażują się w działania ekologiczne i organizacjach związanych z kulturą. I na koniec o tym czy w trakcie wolontariatu można się czegoś nauczyć i czego?

Podczas spotkania będzie szansa zapoznania się różnymi formami wolontariatu. Przyjdź,  posłuchaj i zainspiruj się.

 • 11.00-11.30 – Wolontariat dla środowiska – Michał Reszel, aktywista
  Co raz więcej młodych ludzi angażuje się w działania. ekologiczne. Środowisko i jego stan to bardzo ważna kwestia, istotna dla wszystkich. Czy można działać wolontaricko na rzecz poprawy klimatu?
 • 11.45- 12.15 Wolontariat i podróże – Wiola Starczewska, podróżniczka, była wolontariuszka Wolontariatu Europejskiego i autorka bloga „gdziekolwiek jesteś” – https://starczewska.com/
  Czy wolontariat może być początkiem fascynującej przygody podróżniczej.
 • 12.30-13.00 – Wolontariat w kulturze – Dominika Jagiełło, koordynatorka wolontariatu w Muzeum Sztuki Współczesnej, Warszawa
  Jak wolontariusze wspierają instytucje działające w obszarze kultury. Czy muzeum potrzebuje wolontariuszy? Co można robić ciekawego?
 • 13.30-14.00 – Wolontariat – pomysł na „gap year”  – czy warto skorzystać? – Dominik Gawron, związany z portalem „Rok w bok” – https://rokwbok.pl/
  „Gap year” – rok przerwy w studiach, w pracy, między szkołą a studiami. Tysiące osób na cały świeci decydują się na rok przerwy zanim podejmą kolejny etap edukacji, albo zanim skończą studia. Zdobywają doświadczenia i podróżują. Czy wolontariat może być pomysłem na „gap year? A co na to rodzice?
 • 14.30-15.30 – Wolontariat międzynarodowy- Europejski Korpus Solidarności – Alumni Europejskiego Korpusu Solidarności
  O swoich doświadczeniach w trakcie projektu wolontariatu zagranicznego Europejskiego Korpusu Solidarności i Wolontariatu Europejskiego opowiedzą byli wolontariusze.
 • 16.30-17.00 -Wolontariat, umiejętności, kompetencje – Karolina Pawlak, była radna Młodzieżowa Rada Urzędu Dzielnicy Wola m. st. Warszawy. Jakie korzyści można zyskać będąc wolontariuszem. Kompetencje „miękkie” – elastyczność, umiejętność pracy w zespole, umiejętność szybkiego reagowania to umiejętności, których wymaga rynek pracy. Czy wolontariat może pomóc w ich zdobyciu?

Partnerzy wydarzenia:

NAJNOWSZE WPISY


NAJNOWSZE WPISY


ZAPISZ SIĘ

DO NEWSLETTERA

ZAPISZ SIĘ

DO NEWSLETTERA

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera oraz akceptuję treść klauzuli RODO.