Kampania promocyjna Europejskiego Korpusu Solidarności

POMAGAJ NIE TYLKO LAJKIEM!

Poznaj naszych ambasadorów i ich historie

Europejski Korpus Solidarności

POMAGAJ NIE TYLKO LAJKIEM

Poznaj naszych ambasadorów
Dowiedz się więcej i zostań wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności

Najpiękniej o pomaganiu, solidarności i otwartości na drugiego człowieka opowiadają ludzkie historie i doświadczenia. Właśnie nimi podzieli się w rozmowach z dziennikarką i podróżniczką Kamilą Kielar, Ambasadorzy Europejskiego Korpusu Solidarności: Otylia Jędrzejczak, Marianna Pikul, Bartosz Kurek i Jakub Kurakiewicz. Kampania „Pomagaj nie tylko lajkiem” odbywa się z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada na 5 grudnia.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisanie się do Europejskiego Korpusu Solidarności jest banalnie proste. Zaloguj się już teraz do bazy programu, poznaj jego ofertę i skorzystaj z niej, kiedy będziesz na to gotowy!

Choć wszyscy obawiamy się choroby, chcemy pomagać innym. W dobie pandemii rzesze wolontariuszy wspierają potrzebujących. Także wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności niosą codzienną pomoc w Polsce i za granicą. Dla zwrócenia uwagi na ich poświęcenie i zachęcenie kolejnych osób do wspierania potrzebujących, powstała kampania „Pomagaj nie tylko lajkiem”. Ambasadorzy akcji – sportowcy i wolontariusze – dzielą się w niej swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat wolontariatu.

Każdy lajk i udostępnienie w social mediach dające wsparcie szczytnej inicjatywie jest godne pochwały. Mamy nadzieję, ze docenicie także historie Ambasadorów kampanii i podzielicie się nimi na swoich kanałach społecznościowych.

Jeśli jest w Was chęć pomagania także na inne sposoby, dołączcie do Europejskiego Korpusu Solidarności. Dzięki niemu będziecie mogli wspierać potrzebujących w Waszej lokalnej społeczności lub nieść pomoc jako wolontariusze poza granicami naszego kraju. Do wyboru jest wiele opcji, m.in.: prowadzenie warsztatów dla dzieci, działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, praca ze zwierzętami czy promowanie zdrowego stylu życia

Poznaj Ambasadorów akcji!

Otylia Jędrzejczak – najlepsza polska pływaczka specjalizująca się w stylu motylkowym i dowolnym. Mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, trzykrotna rekordzistka świata, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski. W 2019 roku została wprowadzona do International Swimming Hall of Fame. Jest założycielką Fundacji, która prowadzi akcje i projekty propagujące sport wśród dzieci i młodzieży.

 

Bartosz Kurek – czołowy polski siatkarz grający na pozycji atakującego i   przyjmującego. Reprezentant Polski od 2007 roku. Złoty medalista z Mistrzostw Świata 2018, a także MVP tego turnieju. W 2018 został uznany przez Europejską Konfederację Siatkówki za najlepszego siatkarza roku 2018. W tym samym roku wybrany też został na najlepszego sportowca Polski w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” 2018. Od lat wspiera organizacje charytatywne.

 

 Jakub Kurakiewicz – absolwent stosunków międzynarodowych i europeistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 12 lat pracuje we wrocławskich organizacjach pozarządowych. Jest koordynatorem projektów, animatorem, streetworkerem, trenerem, a także ekspertem w międzynarodowym w programie edukacyjnym dotyczącym pracy z młodzieżą. Założyciel organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia OPACK, Nieformalnego Centrum Kultury ASP. Obecnie pracuje jako koordynator projektów Europejskiego Korpusu Solidarności.

 Marianna Pikul – absolwentka dziennikarstwa sportowego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działała w dwóch organizacjach studenckich – Erasmus Student Network i Akademicki Związek Sportowy. Studiowała również w Niemczech, dzięki programowi Erasmus+. Po 5-miesięcznym stażu rozpoczęła pracę w Wydziale Sportu w Urzędzie Miasta w Poznaniu. Dzięki Europejskiemu Korpusowi Solidarności była wolontariuszką podczas wielu imprez sportowych światowej rangi.

WIĘCEJ MATERIAŁÓW


WIĘCEJ MATERIAŁÓW


ZAPISZ SIĘ

DO NEWSLETTERA

    ZAPISZ SIĘ

    DO NEWSLETTERA

       

      Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera oraz akceptuję treść klauzuli RODO.