Dzieje się!

treść strony
28.09 2021

Dla nowych organizacji - szkolenie "Rozgrzewka EKS"

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Rozgrzewka EKS” dla organizacji zainteresowanych udziałem w projektach wolontariatu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji, które:

  • są uprawnione do uczestnictwa w programie (organizacje pozarządowe, instytucje publiczne), 
  • nie realizowały jeszcze projektów Europejskiego Korpusu Solidarności,
  • są zainteresowane realizacją projektów jako organizacje goszczące lub wspierające wolontariuszy,
  • nie posiadają jeszcze Znaku Jakości EKS.

Uczestnicy szkolenia poznają możliwości, jakie daje Program w zakresie projektów wolontariatu, a także dowiedzą się, jakie kroki musi podjąć organizacja, by uzyskać dofinansowanie. Dowiedzą się również, jak z sukcesem zrealizować projekt oraz jak się do niego przygotować. Ważnym elementem szkolenia będzie praca nad wstępną koncepcją projektu oraz przygotowanie do aplikowania o Znak Jakości w charakterze organizacji partnerskiej (goszczącej lub wspierającej). 

Ponadto, uczestnicy dowiedzą się, jak ich organizacja może się przygotować do goszczenia i wspierania wolontariuszy EKS, czyli jak przejść przez drogę akredytacji organizacji w celu uzyskania Znaku Jakości EKS. Na szkoleniu omówimy, jak opracować koncepcję działań wolontariackich w organizacji, a także przejdziemy kroki formalne procesu przyznawania Znaku Jakości, wytłumaczymy, w jaki sposób przygotować wniosek o Znak Jakości oraz jak przygotować się do spotkania z naszym ekspertem lub ekspertką. Uczestnicy szkolenia zapoznają się również z narzędziami IT potrzebnymi do złożenia wniosku online, będą mieli także okazję do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami, a także rozwiania wątpliwości i zadania pytań naszym ekspertom oraz pracownikom Narodowej Agencji.

Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie, w dniach 28-30 września 2021r.  Zostanie poprowadzone przez dwie doświadczone trenerki: Annę Sophię Pappai i Joannę Stompel.

Ramowe godziny pracy podczas szkolenia:

  • 28.09. 2021 - od 15:00 do 19:00
  • 29.09.2021 -  od 9:00 do 19:00
  • 30.09.2021 - od 9:00 do 13:00


Dokładną lokalizację, w której odbędzie się szkolenie, przekażemy wraz z potwierdzeniem uczestnictwa.
Koszty zakwaterowania, wyżywienia i materiałów szkoleniowych ponosi Narodowa Agencja.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o uzupełnienie ANKIETY ZGŁOSZENIOWEJ.

Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2021. Liczba miejsc jest ograniczona.
Osobom zakwalifikowanym do udziału prześlemy dokładny plan szkolenia oraz wskazówki dotyczące technicznej strony spotkania.
Do zobaczenia! :)