Zobacz, co u nas nowego

treść strony

Europejski Rok Młodzieży – Voice Your Vision!

2022 rok został ustanowiony Europejskim Rokiem Młodzieży! W związku z tym Komisja Europejska, Narodowe Agencje Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, Biura Eurodesk oraz Biura Kreatywnej Europy zachęcają do aktywnego uczestnictwa w jego obchodach.

  • autor: Europejski Rok Młodzieży

Zwracamy swoje oczy i działania ku młodzieży, która jest przyszłością Europy. Motywem przewodnim Obchodów Europejskiego Roku Młodzieży jest wsłuchanie się w głos młodych!

A hasło, jakie promuje Komisja Europejska, brzmi: Voice Your Vision!

2022 jest rokiem specyficznym, w którym podnosimy się z pandemii, która wywarła ogromny wpływ na kondycję psychiczną zwłaszcza młodych osób. Jesteśmy również świadkami sytuacji w Ukrainie i stoimy przed wyzwaniem okazania wsparcia uchodźcom uciekającym przed wojną. Problem migracji dotyczy również innych obszarów pozostających w konfliktach. Aspekt integracji międzykulturowej, solidarności i włączania społecznego nabrał nowego znaczenia, dlatego podczas obchodów nie skupimy się jedynie na świętowaniu, ale także na refleksji i wsparciu.

Tematy, nad którymi pochylamy się szczególnie, to:

  • możliwości edukacyjne i zawodowe dla młodych (szczególnie dla osób z mniejszymi szansami),
  • projekty propagujące solidarność i związane z okazywaniem wsparcia dla Ukrainy i uchodźców,
  • zapobieganie szerzeniu się dezinformacji,
  • aktywizacja i zwiększanie zaangażowania młodzieży w życie społeczne i politykę młodzieżową.

Zachęcamy do zaangażowania i wspólnego tworzenia tego szczególnego roku.

Na Europejskim Portalu Młodzieżowym znajduje się poświęcona inicjatywie zakładka, a w niej liczne materiały oraz mapa wydarzeń. Jest to narzędzie umożliwiające zwiększenie widoczności wszelkich wydarzeń skierowanych do młodzieży, które można zgłosić w kilku krokach.

Podziel się z nami swoim działaniem! EUROPEJSKI PORTAL MŁODZIEŻOWY

A może masz POMYSŁ na projekt wspierający uczestnictwo młodzieży w ramach obchodów EYY2022? To świetnie, bo do 4 maja otworzyliśmy dodatkowy nabór na Projekty Solidarności. 

O całej inicjatywie i konkretnych możliwościach porozmawiamy podczas webinarium informacyjnego dotyczącego Europejskiego Roku Młodzieży 2022, które odbędzie się 12 kwietnia 2022 r. o godzinie 10:00 na platformie ZOOM.

Dołącz do spotkania: https://zoom.us/j/98808919116?pwd=TWdWNmpMSDNURXpiR2VTcm1VYjNGdz09
Identyfikator spotkania: 988 0891 9116
Kod dostępu: 727022

W razie pytań prosimy się kontaktować z Agnieszką Ucińską: aucinska@frse.org.pl.