Systemy
Europejski Korpus Solidarności jest nową inicjatywą Komisji Europejskiej
Program umożliwia młodzieży w wieku od 18 do 30 lat rozwijanie zainteresowań, włączenie się w działania na rzecz innych, a także na postawianie pierwszych kroków na drodze kariery zawodowej. Założenia programu skupione są wokół działań solidarnościowych. Celem programu jest włączenie młodzieży w projekty, które promują wartości europejskie, demokrację, obywatelska postawę i solidarność społeczną.
Dowiedz się o naszych systemach
-
Erasmus+ and European Solidarity Corps platform (Single Entry Point)
Erasmus+ and European Solidarity Corps platform (Single Entry Point) to platforma, która umożliwia dostęp do wielu narzędzi związanych z zarządzaniem projektami w ramach programów Erasmus+ oraz Europejski Korpus Solidarności.
W ramach platformy, można w łatwy sposób:
- wyszukać organizacje uczestniczące w programie
- zarejestrować nową organizację
- złożyć wniosek o dofinansowanie lub akredytację
- zarządzać projektami
Dostęp do platformy przez EU LOGIN.
W
-
System Administracji i Wsparcia (PASS)
Zgodnie z zapisami umowy finansowej (I.9.3), wszyscy beneficjenci realizujący projekty wolontariatu (ESC11, ESC13) oraz projekty staży i miejsc pracy (ESC21) przy rekrutacji uczestników są zobowiązani do korzystania z Portalu Europejskiego Korpusu Solidarności, poprzez wysłanie propozycji udziału za pośrednictwem „Systemu Administracji i Wsparcia” (PASS).
Instrukcja użytkowania platformy jest dostępna tutaj.
Więcej informacji znajdziecie tutaj.
-
Beneficiary Module
Beneficiary Module jest nowym narzędziem (zastąpił Mobility Tool+), które pomaga zarządzać projektami i przygotowywać raporty projektów mobilności w ramach programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.
Beneficjenci Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności mają obowiązek używania systemu Beneficiary Module do bieżącej obsługi projektów, aktualizowania informacji na temat mobilności, budżetu i innych danych projektu.
W przypadku problemów z funkcjonowaniem systemu, prosimy o kontakt z opiekunem projektu w Narodowej Agencji.
-
Mobility Tool+
Tylko dla akcji typu: Projekty Wolontariatu [ESC11, ESC13], Staże i miejsca pracy [ESC21], Projekty Solidarności [ESC31] 2018-2020
Mobility Tool+ (MT+) to aplikacja internetowa przeznaczona dla beneficjentów programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności. Pozwala ona zarządzać danymi dotyczącymi realizowanych projektów oraz składać raporty końcowe. Umowy na realizację projektów obligują beneficjentów programu do regularnego uzupełniania danych w Mobility Tool+.
Właścicielem i głównym administratorem aplikacji internetowej jest Dyrekcja Generalna Wydział Edukacja i Kultura (DG EAC).
Ogólna Instrukcja obsługi systemu znajduje się tutaj: „Mobility Tool+ Przewodnik dla Beneficjentów programu Europejskiego Korpusu Solidarności”
-
OnLine FRSE
System OnLine FRSE to platforma, na której znajdują się wszystkie dokumenty projektowe, w tym:
- umowa finansowa,
- karta zmian,
- aneks,
- potwierdzenie otrzymania środków finansowych.
Na tej platformie należy również złożyć raport przejściowy z realizacji projektu (jeżeli posiadają Państwo stosowny zapis w umowie finansowej).
Raport postępu/przejściowy dostępny jest w systemie Dokumentów Online, w teczce projektu. Do raportu należy załączyć podpisane i zeskanowane oświadczenie oraz inne wymagane dokumenty.
-
Szkolenia dla wolontariuszy
Organizacje mają obowiązek zarejestrować swoich wolontariuszy z projektów długoterminowych (powyżej 2 miesięcy) na następujące szkolenia:
- ON ARRIVAL (od 2 miesięcy wzwyż),
- MID TERM (od 6 miesięcy wzwyż).
Rejestracja odbywa się na platformie: szkolenia.eks.org.pl.
Narodowa Agencja przygotowała krótki poradnik: "Przewodnik dla organizacji na temat szkoleń dla wolontariuszy" - zachęcamy do zapoznania się z nim.
W przypadku pytań lub problemów technicznych z zapisywaniem wolontariuszy, prosimy o kontakt z Lią Sayadyan-Górzańską.
-
Platforma do składania wniosków o dofinansowanie oraz o Znak Jakości
-
Kalkulator odległości
-
System Rejestracji Organizacji (ORS)
Link do platformy: System Rejestracji Organizacji - system ORS służy do rejestracji organizacji. Odnajdziesz tutaj także organizację zarejestrowaną wcześniej.
- Tu znajdziesz "Przewodnik po Systemie Rejestracji Organizacji" – kliknij tutaj
- Żeby dostać się do "Przewodnika" musisz być zalogowany do Twojego konta EU Login. Jeśli nie jesteś, system poprosi Cię o zalogowanie.
- Jeśli Twoja organizacja uczestniczyła już w jakichś działaniach w ramach Erasmus+ lub Europejskiego Korpusu Solidarności zarządzanych przez Narodową Agencję, nie ma potrzeby ponownej rejestracji.
- Tu znajdziesz "Przewodnik po Systemie Rejestracji Organizacji" – kliknij tutaj
-
Zabezpieczenie umowy finansowej