Zobacz, co u nas nowego

treść strony

Europejski Tydzień Młodzieży 2024

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji tradycyjnie przyłącza się do Europejskiego Tygodnia Młodzieży, który w tym roku odbędzie się w dniach 12-19 kwietnia pod hasłem „Voice your vision”. 

  • autor: UE

Chcemy, żeby młodzież angażowała się w życie społeczne oraz procesy demokratyczne, dlatego głównym punktem ETM będą wybory europejskie oraz demokracja. Twój głos na znaczenie!

Przyłącz się do nas – przyszłością jesteś Ty i masz wpływ na otaczający Cię świat!

Podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2024 wszyscy będą mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach zarówno w Europie, jak i poza nią. Będzie to doskonała okazja do udziału w dyskusjach na tematy istotne dla młodych ludzi oraz możliwość spotkania się z politykami i przedstawicielami instytucji europejskich.

Impreza pozwoli także na zdobycie informacji na temat programów Unii Europejskiej skierowanych do młodzieży – takich jak Erasmus+ czy Europejski Korpus Solidarności. Uczestnicy dowiedzą się, jakie możliwości oferują te programy oraz jak mogą skorzystać z różnorodnych inicjatyw wspierających rozwój młodych ludzi.

W ramach głównego wydarzenia europejskiego FRSE przygotowała szereg atrakcji, w tym m.in.: warsztaty tematyczne, lekcje europejskie prowadzone przez Eurodesk oraz materiały promocyjne, które zostały stworzone z myślą o środowisku, zgodnie z zasadami zero waste, czyli zrównoważonego i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami. 

Wartością dodaną uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Młodzieży jest także możliwość poznania inspirujących historii innych młodych osób, które zaangażowały się społecznie i odniosły sukcesy. Wydarzenie ma na celu przekonanie młodzieży, że ich głos ma znaczenie szczególnie w kontekście nadchodzących wyborów europejskich.

Więcej informacji