Aktualność

treść strony

O Davidzie, co wybuchy robił: nowy film Eurodesku

Poznajcie Davida, który organizuje objazdowe pokazy chemiczne i dzieli się z młodzieżą swoją wybuchową pasją w ramach projektu solidarności.

David ma 21 lat i pochodzi z Ćmińska – wsi położonej 15 km od Kielc. Chemiczną pasję odkrył w podstawówce, a wszystko zaczęło się od małego wybuchu w szkolnym laboratorium. 

Teraz zgłębia wiedzę o reakcjach chemicznych na studiach, a w wolnym czasie prowadzi objazdowe pokazy chemiczne dla młodzieży z podkieleckich szkół. O tym, że może zdobyć dofinansowanie na swoje działania, dowiedział się w Punkcie Eurodesku prowadzonym przez Stowarzyszenie Impakt w Kielcach. A później razem z ekipą Impaktu wskoczył do Marzeniobusa i ruszył w trasę, by realizować projekt solidarności. Nie obyło się bez drobnych komplikacji, ale... zobaczcie sami!


„O Davidzie, co wybuchy robił” to już trzecia odsłona eurodeskowej serii „Od informacji do mobilności”. W pierwszym odcinku o swoich przygodach na wolontariacie na Cyprze opowiadał Kevin. W drugim głos oddaliśmy Elizie, która z grupą znajomych zorganizowała wymianę młodzieżową i zaprosiła do Polski rówieśników z Włoch, Grecji, Rumunii i Estonii.