Aktualność

treść strony

Poznaj 9 inspirujących historii

Przeczytaj wywiady z młodymi ludźmi, którzy zrealizowali ciekawe projekty w ramach programów Komisji Europejskiej: Erasmus+ Młodzież i Europejski Korpus Solidarności. Bohaterki i bohaterowie tej książki inaczej opisali swój przepis na sukces projektu młodzieżowego. Jaki będzie Twój?

Publikacja "Możliwości dla młodzieży" jest do obejrzenia online lub do pobrania w formie PDF

Skąd pomysł na tę książkę? Chciałyśmy pokazać możliwości, jakie rozpościerają się przed młodymi ludźmi i organizacjami młodzieżowymi dzięki programom Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności. Czy są to Wymiany Młodzieży, Projekty Solidarności lub większe inicjatywy: Projekty Współpracy albo Projekty Wolontariatu – każde z tych przedsięwzięć jest przygodą życia dla uczestników.

Udział w projekcie pomaga młodym ludziom w przełamywaniu własnych barier i stereotypów, umożliwia im poznawanie języka obcego w praktyce i zdobywanie umiejętności, których nie kształci się w szkole – takich jak współpraca w grupie czy rozwiązywanie konfliktów.

Sprawa jest prosta: my zapewniamy dofinansowanie, Wy wychodzicie z inicjatywą i opracowujecie pomysł na projekt :) Pokazujemy kierunki, w jakich te pomysły mogą ewoluować. Dajemy też praktyczne wskazówki, gdzie szukać inspiracji, jak złożyć wnioski projektowe i jak korzystać z narzędzi oferowanych przez programy Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.

Gwarantujemy, że udział w projekcie młodzieżowym jest bezcennym doświadczeniem, a satysfakcja ze zrealizowanych działań – ogromna. Spróbuj!