Zobacz, co u nas nowego

treść strony

Razem możemy więcej - o możliwościach Europejskiego Korpusu Solidarności

Pracujesz z młodymi ludźmi ze środowisk uchodźczych i chciałbyś zaangażować ich w projekty skierowane do lokalnej społeczności?

  • autor: EKS

A może chcielibyście wzbogacić swoje codzienne działania dzięki międzynarodowym wolontariuszom? Chcesz wejść do międzynarodowej społeczności organizacji działających na rzecz lokalnej społeczności? Jeśli tak, to szkolenie "Razem możemy więcej" jest dla Ciebie! 

 

To szkolenie jest dla organizacji działających na rzecz uchodźców. Chcemy zaprosić Twoją organizację do społeczności naszego programu - Europejski Korpus Solidarności.

🌐Europejski Korpus Solidarności to program Komisji Europejskiej, który umożliwia młodym ludziom zaangażowanie się w lokalne inicjatywy oraz udział w projektach wolontariatu przynoszących korzyści społecznościom w całej Europie. Nasz program tworzy społeczność ponad 5000 organizacji z 54 krajów.

🤝W czasie spotkania: 

-dowiesz się jak możesz zdobyć środki na realizację zarówno projektów na rzecz społeczności lokalnych, jak i międzynarodowych projektów wolontariackich. 

-poznasz zasady przyznawania dofinansowania i realizacji projektów,

-zadasz pytania i przedyskutujesz wątpliwości z przedstawicielami instytucji, która udziela dofinansowania

-poznasz możliwości rozwoju Twojej organizacji w społeczności EKS

📆Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej w Konstancinie pod Warszawą w dniach 20-21 czerwca 2024 r. Poprowadzą je doświadczona trenerka, która również pracuje w organizacji pozarządowej wraz z pracowniczką Narodowej Agencji Europejskiego Korpusu Solidarności.

💲Koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników oraz koszty materiałów szkoleniowych opłaca Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

📣Dołączenie do EKS to unikalna szansa na zwiększenie potencjału, rozwój i współpracę z organizacjami i ekspertami z Polski i z zagranicy.

👉 Na zgłoszenia czekamy do 26 maja 2024.

Link do formularza: https://razemmozemywiecej.webankieta.pl/

W przypadku pytań prosimy o kontakt z przedstawicielką Narodowej Agencji:

Kaja Kaczmarek - kkaczmarek@frse.org.pl