Aktualność

treść strony

Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - 5 grudnia

Razem możemy więcej - pomagaj bez granic!
  • autor: EKS

Po raz kolejny wystartowała kampania Europejskiego Korpusu Solidarności. To kolejna edycja działań, których celem jest zwiększanie rozpoznawalności marki programu EKS - zwłaszcza wśród osób młodych.
 

Celem tegorocznej kampanii jest pokazanie, że tylko przez wspólne działania i zaangażowanie możemy naprawdę zmieniać świat oraz wpływać na rozwiązanie ważnych problemów społecznych. Pokazując przykłady młodych ludzi, którzy przyjechali do Polski z zagranicy, chcemy zachęcić młodych Polaków, by sami zaangażowali się w działania – za granicą i w kraju, żeby zostali wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności. Nie będziemy zachęcać do działania tylko słowami – pokażemy realne przykłady, jak zagraniczni wolontariusze pracują w różnych organizacjach w Polsce.

Materiały te będzie można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie 5grudnia.eks.org.pl.

Dlaczego 5 grudnia? Bo to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto ustanowione przez ONZ, którego celem jest docenienie wolontariuszy na całym świecie, pokazanie wagi ich pracy. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wraz z organizacjami goszczącymi wolontariuszy EKS aktywnie włącza się w te obchody. Na stronie internetowej będzie można zobaczyć wydarzenia organizowane z okazji obchodów Dnia Wolontariusza w całej Polsce, zatem każdy będzie mógł sprawdzić czy w jego okolicy coś się dzieje 5 grudnia.

Chcesz dowiedzieć się jak wyjechać na wolontariat?
Wasza organizacja chciałaby zaprosić zagranicznych wolontariuszy do swoich działań?

W Warszawie, 5 grudnia na Dworcu Centralnym organizujemy wolontaricki fleszmob. Będzie można przyjść i posłuchać opowieści wolontariuszy, uzyskać informacje o tym, jak zostać wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zachęcamy do zaangażowania się w wolontariat. Wolontariat jest dla Ciebie.

Chcesz dowiedzieć się co robią wolontariusze? Zobacz naszą publikację „Razem możemy więcej. Portrety wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności”.

Mapa wydarzeń oraz informacje o tym jak zaangażować się w Europejski Korpus Solidarności: 5grudnia.eks.org.pl

Przygotowaliśmy dla Was specjalną stronę 5grudnia.eks.org.pl, na której każdy może pochwalić się organizowanym wydarzeniem związanym z wolontariatem Europejskiego Korpusu Solidarności. Warsztaty, gra miejska, sąsiedzka imprezka, a może parada wolontariuszy? Możliwości są nieograniczone.
 
Już dziś dodaj swoje wydarzenie do bazy lub znajdź wydarzenie, w którym chcesz wziąć udział i świętuj razem z nami!