Zobacz, co u nas nowego

treść strony

Sytuacja w Ukrainie: komunikat Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Beneficjenci, którzy w ramach dofinansowanych projektów realizują mobilności w Ukrainie lub w Rosji, mogą w możliwie najbardziej elastyczny sposób odwołać, odłożyć w czasie lub zmienić miejsce działań zaplanowanych w obu krajach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wytycznymi.

  • autor: Shutterstock

Narodowa Agencja w uzasadnianych przypadkach może zastosować klauzulę o sile wyższej (force majeure) w odniesieniu do działań związanych z mobilnością w Ukrainie i w Rosji.

Biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności, te same zasady można zastosować również do mobilności goszczonych w Polsce.

Szczegółowe informacje dotyczące mobilności realizowanych w ramach programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności znajdują się w załączonych poniżej komunikatach – z 28 lutego 2022 r. oraz z 3 marca 2022 r. z kolejnymi wytycznymi.

Narodowa Agencja będzie informować Państwa o dalszych wytycznych i decyzjach w tym zakresie oraz pozostaje do Państwa dyspozycji w razie konieczności udzielenia wszelkich niezbędnych wyjaśnień. W tym celu prosimy o kontakt z opiekunami projektów w Narodowej Agencji.

Jednocześnie informujemy, że wszelkie aktualne informacje nt. sytuacji w Ukrainie znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina.