Aktualność

treść strony

Szkolenie Mental Health Laboratorium EKSperymentów

Interesujesz się zagadnieniami związanymi z zaburzeniami zdrowia psychicznego? Masz za sobą pierwsze doświadczenia z inicjatywami na rzecz lokalnej społeczności? Chcesz zrobić coś dla innych? Masz ciekawy pomysł, ale brakuje ci funduszy na jego realizację? Myślisz o zorganizowaniu wydarzeń, których jeszcze nigdy nie było w Twojej miejscowości lub dzielnicy? Widzisz w swoim otoczeniu problem i masz pomysł, jak go rozwiązać? Posiadasz ciekawe zainteresowania, którymi chcesz się podzielić z innymi? Wpadłeś ze znajomymi na ciekawy pomysł i chcesz w jego realizację zaangażować mieszkańców Twojej miejscowości lub okolicy?

  • autor: EKS

Szkolenie Mental Health „Laboratorium EKSperymentów jest właśnie dla Ciebie! 🎭 

To szkolenie dla młodzieży mające na celu wsparcie osób uczestniczących w opracowaniu pomysłów i realizacji Projektów Solidarności w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, skupiających się na jednym z priorytetów horyzontalnych Europejskiego Korpusu Solidarności, jakim jest zdrowie psychiczne.

  • Młodych osób w wieku od 18 do 30 lat zaangażowanych w życie swoich społeczności lokalnych;
  • Osób, które mają za sobą pierwsze doświadczenia w organizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności;
  • Członków grup inicjatywnych realizujących Projekty Solidarności;
  • Osób, które mają motywację do realizacji inicjatyw lokalnych, zaangażowanych w życie swojej społeczności, zainteresowanych złożeniem wniosku na realizację Projektu Solidarności;
  • Osób zainteresowanych tematem wiodącym szkolenia.

Na szkoleniu pogłębisz wiedzę na temat zdrowia psychicznego, objawów zaburzeń psychicznych, czynników wpływających na zaburzenia zdrowia psychicznego a także pracy nad projektem, komunikacją, oceną ryzyka, ewaluacją. To będzie także niesamowita okazja, aby poznać inne osoby, którym bliski jest temat szkolenia oraz działanie na rzecz społeczeństwa.

Szkolenie będzie poprowadzone przez dwie osoby - jedna z nich wcieli się w rolę trenera, a druga podzieli się ekspercką wiedzą z zakresu tematycznego szkolenia.

Zakładana liczba uczestników jednego szkolenia: 20 osób

Spotkanie odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2024 w Gdyni.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Narodowa Agencja pokrywa koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia. Po zakwalifikowaniu na szkolenie otrzymasz dokładny plan oraz wskazówki dotyczące dojazdu na miejsce spotkania.

Formularz zgłoszeniowy: https://eksmental.webankieta.pl/

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2024.

Na szkolenie zapraszamy osoby między 18 a 30 rokiem życia. Związane jest to z zasadą realizacji Projektów Solidarności - aplikować o dotację mogą osoby w tym przedziale wiekowym. Osoby starsze oraz osoby pracujące z młodzieżą zapraszamy na inne szkolenia organizowane przez Europejski Korpus Solidarności (więcej informacji na stronie https://eks.org.pl/ oraz w mediach społecznościowych). 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z przedstawicielką Narodowej Agencji:
Agata Bogucka - agata.bogucka@frse.org.pl


Zgłoś się już dziś - czekamy na Ciebie! :)

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona.

O wynikach rekrutacji poinformujemy mailowo do 21 maja 2024.