Zobacz, co u nas nowego

treść strony

Zimowy numer "Europy dla Aktywnych" już dostępny!

Zapraszamy do lektury ostatniego w tym roku wydania kwartalnika o programach edukacyjnych FRSE.

  • autor: Wydawnictwo FRSE

– Ten wyjazd udowodnił mi, że poradzę sobie w każdej sytuacji – nawet gdy w mieszkaniu nie będzie prądu ani ciepłej wody, bo i tego doświadczyłam. Złapałam dystans do codzienności, bardziej doceniłam to, co mam – mówi w zimowym wydaniu „Europy dla Aktywnych” wolontariuszka Justyna Daniło, która była na wolontariacie w Egipcie. Wywiad z nią znajdziecie na stronach 52-54.

W najnowszym numerze "Europy dla Aktywnych" - z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i Wolontariuszki - sporo jest artykułów dotyczących wolontariatu i Europejskiego Korpusu Solidarności. Dlatego tym bardziej zachęcamy do przeczytania!

Na str. 18-19 znajdziecie relację z międzynarodowego szkolenia dla parków narodowych i krajobrazowych. Przekonywaliśmy uczestników, żeby rozpoczęli u siebie w instytucjach projekty EKS. Mamy nadzieję, że już niedługo parki narodowe w Polsce zaczną gościć u siebie wolontariuszy i realizować projekty solidarności. 

Strona 54 to opis działalności Kai Możdżeń - licealistki, naszej wolontariuszki z Lublina, która w tym roku jest zwyciężczynią konkursu Młody EDUinspirator.

I na koniec niesamowita historia Julii Vasilkovej z Ukrainy, która uciekła przed wojną do Polski i jest teraz wolontariuszką w Klubie Sportowym Beniaminek w Starogardzie Gdańskim (str. 58-59).

O możliwościach programu EKS wspomina też w swoim felietonie Wawrzyniec Pater, koordynator Krajowego Biura Eurodesk Polska (str. 75).