Wydarzenie

treść strony
24.09 2021

Bieg Erasmusa - bijemy rekord Polski!

Bijemy rekord Polski! – to hasło kolejnej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. 

W tegorocznej edycji, wspólnymi siłami, podejmiemy próbę pobicia rekordu Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”. Dołącz do naszego wydarzenia i pomóż nam ustanowić nowy rekord!

 

O biegu

Wydarzenie, organizowane już po raz 5-ty, ponownie odbędzie w formule zdalnej. 24 września 2021 r.w całej Polsce stanął do rywalizacji 4-osobowe drużyny, których cel będzie jeden: przebiec, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans w 60 minut. W tym roku Narodowa Agencja poszerza formułę o możliwość startu pojedynczych osób, które zostaną losowo połączone w sztafety z innymi indywidualnymi biegaczami.

Pierwsze 100 szkół, które zarejestrują drużyny, otrzymają zestawy sprzętu sportowego! Natomiast do 200 pierwszych zarejestrowanych drużyn, zostaną wysłane pakiety biegowe zawierające odzież sportową i medale!

W ubiegłym roku, czwarty e-Bieg Erasmusa, zgromadził prawie 1400 chętnych uczestników!  

Informacje o Biegu Erasmusa oraz posty z (nie tylko) biegowego świata można śledzić na fanpage’u fb.com/BiegErasmusa.

Wydarzenie jest bezpłatne!  Zapraszamy!