Aktualność

treść strony

Rozgrzewka EKS - szkolenie dla organizacji zainteresowanych uzyskaniem Znaku Jakości

Czy Twojej organizacji przydałoby się dodatkowe wsparcie w codziennej pracy? A może szukacie nowych wyzwań i pomysłów? Chcielibyście zacząć realizować projekty międzynarodowe? A czy myśleliście o  przyjęciu do siebie zagranicznych wolontariuszy i wolontariuszek? Albo wysyłaniu polskich wolontariuszek i wolontariuszy za granicę? Mamy coś dla Ciebie!

Szkolenie skierowane jest do organizacji, które:

  • są uprawnione do uczestnictwa w programie (organizacje pozarządowe, instytucje publiczne), 
  • nie realizowały jeszcze projektów Europejskiego Korpusu Solidarności i nie posiadają jeszcze Znaku Jakości
  • są zainteresowane pozyskaniem dofinansowań na projekty wolontariatu, w ramach których będą gościć lub wysyłać wolontariuszy.

Uczestniczki i uczestnicy szkolenia poznają możliwości, jakie daje EKS w zakresie projektów wolontariatu, a także dowiedzą się, jakie kroki musi podjąć organizacja, by uzyskać dofinansowanie. Dowiedzą się również, jak z sukcesem zrealizować projekt oraz jak się do niego przygotować. Ważnym elementem szkolenia będzie praca nad wstępną koncepcją projektu oraz przygotowanie do aplikowania o Znak Jakości w charakterze organizacji wiodącej lub partnerskiej.

Ponadto osoby uczestniczące dowiedzą się, jak ich organizacja może się przygotować do goszczenia i wspierania wolontariuszy i wolontariuszek EKS, czyli jak przejść przez drogę akredytacji organizacji w celu uzyskania Znaku Jakości EKS. Na szkoleniu omówimy, jak przygotować długofalowy plan włączenia wolontariatu międzynarodowego w codzienną działalność organizacji, a także przejdziemy kroki formalne procesu przyznawania Znaku Jakości, wytłumaczymy, w jaki sposób przygotować wniosek o Znak Jakości oraz jak przejść procedurę akredytacyjną. Uczestnicy i uczestniczki szkolenia zapoznają się również z narzędziami IT potrzebnymi do złożenia wniosku o Znak Jakości oraz później – wniosku o dofinansowanie, z narzędziami pomagającymi w nawiązaniu kontaktów międzynarodowych i w zarządzaniu projektami. Będą mieli także okazję do wymiany doświadczeń z innymi uczestniczkami i uczestnikami, a także rozwiania wątpliwości i zadania pytań naszym ekspertkom oraz pracowniczkom Narodowej Agencji.

Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie, w dniach 15 – 18 października 2024. Poprowadzą je Agnieszka Szczepanik oraz Khrystyna Pavlutska.

Dokładne miejsce szkolenia przekażemy wraz z potwierdzeniem uczestnictwa. Koszty zakwaterowania, wyżywienia i materiałów szkoleniowych ponosi Narodowa Agencja.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o uzupełnienie ankiety zgłoszeniowej

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2024. Liczba miejsc jest ograniczona.

Osobom zakwalifikowanym do udziału prześlemy dokładny plan szkolenia oraz wskazówki dotyczące technicznej strony spotkania.

Do zobaczenia! :)