Cześć, zobacz historie naszych bohaterów

treść strony

Olga Kokot

Od dziecka marzyłam o migoczącym świątecznymi światełkami niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym. W trakcie projektu Wolontariatu Europejskiego nie tylko spełniłam swoje dziecięce marzenie, ale także doświadczyłam również wielu wspaniałych rzeczy, o których wcześniej nawet nie śniłam.

Odkryłam Poczdam i nie tylko…

W tym przepięknym mieście pełnym zieleni i zabytków spędziłam rok, gdzie byłam wolontariuszką w stowarzyszeniu, które organizuje polsko-niemieckie spotkania dla dzieci i młodzieży. To właśnie tutaj pracowałam w biurze i wspierałam organizacyjnie spotkania międzynarodowe, zdobywając wiedzę, która otworzyła mi oczy na wiele istotnych aspektów życia.

Wspaniała przygoda, nowi przyjaciele i wzruszające historie

Spędzenie roku w tak interesującym kraju jak Niemcy i możliwość odwiedzania Berlina poszerzyło moje horyzonty i dało doświadczenie, którego nie zdobyłabym nigdzie indziej. Dzięki Wolontariatowi Europejskiemu zawarłam bezcenne znajomości, poznałam kulturę, o której do tej pory uczyłam się tylko w szkole oraz odwiedziłam wiele pięknych i inspirujących miejsc.

Pewność siebie, bezcenne doświadczenie i radość pracy dla innych

Uczestnictwo w wolontariacie Europejskiego Korpusu Solidarności pozwoliło mi się odnaleźć oraz wzmocnić pewność siebie. Praca dla innych przyniosła mi wielką satysfakcję, że potrafiłam  poradzić  sobie w nieznanym miejscu oraz doświadczenia, z których można czerpać jeszcze długo po zakończeniu projektu.

Pozostałe historie