Certyfikat dla uczestników projektów EKS
YOUTHPASS
Youthpass to narzędzie służące do dokumentowania i uznawania efektów uczenia się, a także kompetencji zdobytych w trakcie projektu. Umożliwia on zarówno młodym ludziom, jak i pracownikom młodzieżowym dokonanie refleksji i oceny własnego rozwoju podczas trwania działań projektowych.
Każda osoba, która brała udział w projektach dofinansowanych w ramach programów: Erasmus+ Młodzież i Europejski Korpus Solidarności, ma prawo otrzymać certyfikat Youthpass.
Youthpass jest częścią strategii Komisji Europejskiej, która ma na celu wsparcie społecznego uznania i rozpoznawalności rezultatów pozaformalnego uczenia się młodych ludzi. Certyfikat jest też potwierdzeniem udziału w projekcie i dokumentacją osiągnięć zdobytych w trakcie jego realizacji.
Dowiedz się, czym jest Youthpass – „Let´s talk about Youthpass” (napisy PL - jeśli napisy się nie pojawią, wystarczy na YouTubie w pasku ustawień kilknąć ikonkę „Napisy”, a pod ikonką „Ustawienia” wybrać język polski napisów)
Za wdrożenie, wygenerowanie i wystawienie certyfikatów Youthpass odpowiedzialna jest organizacja realizująca projekt.
Jak wygenerować certyfikat Youthpass? Krok po kroku
Zobacz, jak wygenerować certyfikat – „How to use the Youthpass for self-assessment of competences”
Zarejestruj się na stronie www.youthpass.eu, wprowadzając dane organizacji realizującej projekt.
- Wprowadź dane i uzupełnij opis projektu, uwzględniając jego kluczowe aspekty: cele, działania i ich rezultaty. Możesz również opisać krótko swoją organizację lub – w przypadku Projektów Solidarności – grupę inicjatywną projektu.
- Wprowadź informacje o uczestnikach projektu. Możesz zaprosić ich do edytowania swoich certyfikatów. Uzupełnijcie pola dotyczące wykonywanych zadań i zdobytych kompetencji.
- Zatwierdź certyfikaty wprowadzając miejsce, datę i nazwisko reprezentanta organizacji, który podpisze dokumenty.
- Wygeneruj certyfikat Youthpass.
Uwaga: Certyfikat Youthpass może zostać wygenerowany w jednym lub kilku dostępnych językach.
Sprawdź jakie to proste! Użyj strony demo i wygeneruj przykładowy certyfikat Youthpass bez konieczności zakładania konta.
Korzyści wynikające z użycia certyfikatu Youthpass
Polecamy artykuł pt. „Kompetencje wolontariusza to także kompetencje dobrego pracownika” napisany przez wolontariuszki EKS o korzyściach wynikających z korzystania z Youthpassa.
Chcesz wiedzieć więdzej o procesie uczenia? Koniecznie obejrzyj poniższe filmiki:
„Edukacja pozaformalna w pigułce” – czym jest pozaformalne uczenie się? Czym różni się od uczenia się formalnego? Jakie są jego główne zasady? Oto odpowiedzi na te pytania w skrócie.
„Wartość edukacyjna europejskich projektów młodzieżowych” – czego możesz się nauczyć podczas wolontariatu zagranicznego lub wymiany młodzieżowej?
„6 wskazówek, jak najlepiej uczyć się online” – oto kilka podpowiedzi, jak w pełni wykorzystać możliwości nauki online. Życzymy wspaniałej podróży edukacyjnej!
„Facylitator uczenia się” – kim jest i jaka jest jego rola? Może być to trener, mentor, szkoleniowiec... Po prostu osoba, która wspiera młodych ludzi podczas ich pozaformalnego uczenia się.
„Ramy dotyczące wspierania nauki” – jakie są główne czynniki wpływające na relacje facylitatora i młodej osoby, którą wspiera w uczeniu się?
„Jak wspierać refleksję nad uczeniem się” – jednym z najpotężniejszych czynników wpływających na relację facylitatora i osoby uczącej się jest rozmowa. Jak się przygotować do takiego dialogu?
„Umiejętność uczenia się” – w naszym szybko zmieniającym się świecie kluczowe są kompetencje uczenia się, oduczania i uczenia się na nowo. Musimy nauczyć się, jak się uczyć – jak to zrobić?
„Wsparcie rówieśników i uczenie się w projektach solidarności” – młodzi ludzie mogą mieć mentora podczas projektu, ale mogą też uczyć się od siebie nawzajem. Pomaga przy tym Youthpass.
„Wskazówki, jak się samemu ocenić i to opisać” – rady dla młodych uczestników projektów, jak samemu się ocenić i opisać zdobytą wiedzę oraz nowe umiejętności.
„Opisanie efektów uczenia się jako kompetencji kluczowych” – jak wyrazić, czego się nauczyłam(-em) podczas projektu? Oto kilka pomocnych wskazówek, jak opisać w Youthpassie zdobyte umiejętności jako kompetencje kluczowe.